19.11.2012 - 3345              847   Defa Okundu.

   FERNUR SÖZEN 7.OKULUNDA HIZLA İLERLİYOR


         Küçükkuyuda ve Altınolukta yaptırdığı Sevgi ve Huzur Evleri ile Okullarla Türkiye’nin en büyük hayırseverleri arasına giren bize göre Ülke Gururumuz Hayırsever Fernur Sözen, Altınoluk’a 2. Toplamda 7. Okulunu yapmak üzere Balıkesir Valiliği ile protokol imzaladığı “Hamiyyet Ferudun Sözen” okuluna başladı.
        
         Babası ve kendisinin Doğup büyüdüğü Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde “Hamiyet-Feridun Sözen Sevgi Evi, Fernur Sözen İlköğretim Okulu, Fernur Sözen Lisesi, Hamiyet-Feridun Sözen Huzurevi, Fernur Sözen Anaokulu’ nu. Annesinin Doğup Büyüdüğü Balıkesir’in Edremit İlçesi Altınoluk Beldesi’ne, Fernur Sözen Turizm Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi’ni yaparak sadece Körfezin Balıkesir’in Çanakkale’nin değil, Ülkenin en büyük Hayırseveri konumuna ulaşan. Böylece sırasıyla 2008 yılında dönemin TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın elinden Dünyadaki tüm Ulusların en büyük Şeref Madalyası saydıkları “TBMM Üstün Hizmet Ödülü ”nü, 2012 Mart Ayı içerisinde Türkiye’nin en kapsamlı sosyal paylaşım derneklerinden ve içerisinde bir çok Bakan ile Meclis Başkanının dahil olduğu SOSGED’ in Kurucu ve şimdiki Başkanlarının elinden “Yaşama Dokunan İnsan”, 2012 Nisan Ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün bizzat elinden “Türkiyenin En Büyük 3. Hayırseverleri” , ve son olarak geçtiğimiz ay Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in elinden “Beyaz Bayrak” Ödülleri ile taltif edilen Fernur Sözen toplamda 7.Okulunu Altınolukta yapmak üzere Balıkesir Valisi, Ahmet TURHAN, Vali Yardımcısı Selda DURAL, Edremit Kaymakamı Osman TUNÇ, Altınoluk Belediye Başkanı Hasan ÖZPOLAT, Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup YILDIZ ile birlikte Protokol imzaladığı okulunda hafriyat ve dolgu işleri tamamlandı.
        
         Her zaman olduğu gibi 2.Yıllık yapılan Protokole rağmen önümüzdeki Eğitim Yılına yetiştirileceği kesin gözüyle bakılan okulumuz 4+4+4 sistemine geçilen Eğitimde Altınoluk’ta çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceği yetkililerce belirtildi.
        
        
        
        
        
        

e-mail gönder: zafer@altinolukgazetesi.com