Tweet Facebookta Paylaş
www.altinolukgazetesi.com

   ANASAYFA

  Gazetemiz

  Künye

 

  İletişim

  Arşivde ARA

ALTINOLUK GAZETESİ
 EDREMİT KÖRFEZİNDE KARAR VERİLDİ.
Adres: Nazım hikmet caddesi özbuluş sitesi f/2 Altınoluk/EDREMiT.
Tel:  0266. 396 37 87 
Faks:  0266. 396 37 87

     Köşe Yazarları


 

 

 ALTINOLUK GAZETESİ  -  / Abdulvahap Uludüz


ATAM BİZİ AFFET
   11.11.2017    1321   Defa Okundu.


 
 

         ATAM, ölümünün yetmiş dokuzuncu yılında sana gelmedim.
         Nedenleri çok!
         Hem de anlatılmayacak kadar çok.
         Bu günler hep ağıt günleri oldu.
         Siz,’ beni övme sözlerini bırakınız; gelecek için neler yapacağız, onları söyleyin!’ demiştiniz ya..
        
         ATAM, kurduğunuz cumhuriyetin ilkelerini artık kaybettik. Yurtta sulh cihanda sulh söyleviniz artık yok. Ülke kan gölüne döndü. Her gün şehit acılarıyla yaşıyoruz. Kardeş kardeşi düşman görerek boğazlıyor. Hep aldatıldık. Senelerce ülkeyi yönetenler bizlere gerçekleri söylemiyorlar. Kurduğun Cumhuriyetin ilkelerini ve senin ismini meydanlardan, kuruluşlardan kaldırıyorlar.
        
         ATAM, sahte ve göstermelik Cumhuriyetçiler türedi. İlkelerini anlayamadık. Anlatamadık ve tamamlayamadık. Size ve arkadaşlarına hakaretler yağdırdılar. Türküm doğruyum diye bize yemin ettirdin. Türklüğümüzü tartıştılar, kurumlardan ‘TC’ yi men ettiler. Hiçbir zaman da doğru olamadık.
        
         ATAM, dünyanın gururla baktığı Cumhuriyetin bekçileri olan ordumuzu türlü kumpaslarla kalbura çevirdiler. Cumhuriyetin savcıları görev yapamaz duruma geldi. İşte bu nedenle ben ve halkımız senin ilkelerini koruyamadığımız için sana gelmedim. Ama büyük yaratandan sana rahmet diledim. Çünkü gelseydim bana soracağın onca sorulara karşı hiçbir yanıtım olmayacaktı. Seneler öncesinden aldığımız bu sorumluluğu omuzlarımda taşıyacak gücü göremedim.
        
         Peki, gelenler bu sorumluluğu çekebildiler mi acaba? Bana göre hayır ATAM. Çünkü sizin ilkelerinizi yeteri kadar anlatabilselerdi ülkemiz bu günkü koşullara gelmezdi. Dünyadaki saygınlığımızı kaybettik. Ülkede korku yaratıldı. Düzgün kritikler yerini fısıltı dedikodularına bıraktı.
        
         ATAM, çok düşündüm. Böylesine nefret hangi ilkelerden kaynaklanıyor dedim ve ilkelerindeki yanlışları aramaya çalıştım. Gördüğüm tek şey ilkelerde yanlışlık yok ama bizler daima şak şakçılıktan öteye gitmedik.
        
         O nedenle bizleri bağışla ATAM!
        
        
        
        
         Abdülvahap ULUDÜZ
         ...

Yazarın önceki yazıları

Bir önceki Sayfaya Dönmek için »» Tıklayınız.

   Şu an Online  :    1 Kişi

    Toplam Ziyaretçi : 257215  Bugün Ziyaretçi :  196

 Sayfalarımıza  1  saniye de ulaşıldı.

                   Site dahilinde kullanılan her türlü haber, resim, program, içerik ve alıntıların tüm sorumluluğu Site yöneticisi Zafer KILIÇ'a aittir. www.altinolukgazetesi.com  web  siteleri içeriğinden dolayı Fuga ltd. veya FUGAMEDYA hiçbir şekilde sorumluk altına sokulamaz.