Tweet Facebookta Paylaş
www.altinolukgazetesi.com

   ANASAYFA

  Gazetemiz

  Künye

 

  İletişim

  Arşivde ARA

ALTINOLUK GAZETESİ
 EDREMİT KÖRFEZİNDE KARAR VERİLDİ.
Adres: Nazım hikmet caddesi özbuluş sitesi f/2 Altınoluk/EDREMiT.
Tel:  0266. 396 37 87 
Faks:  0266. 396 37 87

     Köşe Yazarları


 

 

 ALTINOLUK GAZETESİ  -  / Â Pınar


BİN PINARLI İDA;
   1.10.2019    134   Defa Okundu.


 
 

         Ne kadar şanslıyız ki mükemmel bir coğrafyada yaşıyoruz .
        
         Size Dünyada bir cennet varsa oda burasıdır diyebileceğimiz Ķazdağlarından bahsedeceğim; kazdağları mitolojideki adıyla İDA sadece Edremit için değil dünya çapında vazgeçilmesi mümkün olmayan bir değerdir ,mevcut olan bitki örtüsünün zenginliği, efsaneleriyle, tarihiyle müthiş bir destinasyon..
        
         Yüzün üzerinde endemik bitki barındıran temiz hava bakımından alp dağlarından sonra ikinci doğal oksijen çadırı, nefes aldığımız bu topraklar aynı zamanda Paris ile Helenin büyük aşkına tanıklık etmiş, tarihde büyük yeri olan Truva savaşlarının yaşandığı tanrılar tanrısı Zeusun . Sarıkız efsanesinin doğduğu, Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bölge Kleopatranın bile bu şifalı sularda güzelleşmeye geldiği söylenir..
        
         Bin Pınarlı idanın buz gibi suyunu doya doya içelim o suyu kimseye kirlettirmeyelim, kaz dağları eskiden olduğu gibi şifa dağıtmaya devam etsin. kanser hastalarının şifa bulduğu bu coğrafya hastalığın çoğalmasına neden olan maden araması gerçekleştiriliyor! Bize bırakılan bu mirası korumak öncelikle burada yaşayan her bireyin sorumluluğudur. Su ve vicdan nöbeti sosyal medyadaki paylaşımlarımızdan ibaret olmasın......
        
        
         ...

Yazarın önceki yazıları

Bir önceki Sayfaya Dönmek için »» Tıklayınız.

   Şu an Online  :    14 Kişi

    Toplam Ziyaretçi : 257211  Bugün Ziyaretçi :  192

 Sayfalarımıza  1  saniye de ulaşıldı.

                   Site dahilinde kullanılan her türlü haber, resim, program, içerik ve alıntıların tüm sorumluluğu Site yöneticisi Zafer KILIÇ'a aittir. www.altinolukgazetesi.com  web  siteleri içeriğinden dolayı Fuga ltd. veya FUGAMEDYA hiçbir şekilde sorumluk altına sokulamaz.