Tweet Facebookta Paylaş
www.altinolukgazetesi.com

   ANASAYFA

  Gazetemiz

  Künye

 

  İletişim

  Arşivde ARA

ALTINOLUK GAZETESİ
 EDREMİT KÖRFEZİNDE KARAR VERİLDİ.
Adres: Nazım hikmet caddesi özbuluş sitesi f/2 Altınoluk/EDREMiT.
Tel:  0266. 396 37 87 
Faks:  0266. 396 37 87

     Köşe Yazarları


 

 

 ALTINOLUK GAZETESİ  - HAYATA DAÄ°R / Emine  Könez


NE İŞİMİZ VAR ORADA
   3.3.2018    1654   Defa Okundu.


 
 

         Bir gün Hz. Ali zamanında iki Arap arasında bir problem olmuş. Biri diğerine bu deve benim ,benim devem erkek ,senin aradığın dişi deve demiş. Bir türlü anlaşamamislar.Konuyu Muaviye ye getirmişler. Muaviye Şam dan gelen adamı ve arab tan sorunu dinlemiş. Ve Şamlı adama demişki :bu deve dişi ,senin deven değil demiş. Yanindakilere sormuş :bu deve dişimi erkek mi?demiş.Yanindakilerin hepsi bir agizdan (dişi demişler )Arap olan adama deveyi vermiş. Haksızlığa uğrayan Şamlı ya Git Aliye deki demiş. Muaviye erkek deveye dişi dediği zaman ona inanan 10.000 kişi var demiş. Bende biliyorum o deve erkek ,ama ben ne dersem arkamdan ona inanacak binlerce insan var ,demiş.
         Bugün afrin konusuna bu örneğin çok iyi gittiğini düşündüm. Bizim ne işimiz var orada .Biz komşumuz olan bir ülkede ki tüm halkın çoğunu kendi ülkemize getirerek kendi vatandaşımızdan daha çok hak verildiğini biliyoruz .Bir Türk vatandaşı kendi ülkesinde üvey evlat muamelesi görüyorken, kendi vatanını bırakıpta bizim ülkemizde sahip olamayacakları haklara sahip olup birde hergün üreyerek zevk için sefa yaşayan ,her gün sorun çıkaran onursuz insanlar için neden biz mücadele ediyoruz da ,kardeş müslüman ülkeler etmiyor ,hemde maddi imkanları bizi bine katlar iken .Yine mi kandırıldık diyeceğiz, ya biz çocuk muyuz ?Şimdiki çocukları dahi kandıramaz kimse .Çünkü hepsi uyanık cin gibi .Peki bizi yönetenleri feto kandırdı, Esad kandırdı, Amerika kandırdı! !!!Yarın ülkemiz kan revan içinde kaldığında bugün bizi yönetenlerin bizi durumdan kurtaracağına kim inanabilir.
         Bir gazi torunu olarak binlerce askerimizi vermişiz (maaş almadan gencecik yaşlarında gelerek 4 yıl askerlik yapmışlar )topraga gömmüşüz .Askere alınırken sen alevimisin,sünnimisin ,Yahudi veya hiristiyan misin demeden.
         Şimdi ise şehit olan Alevi ise namazına dahi gitmeyip ,şehit oldu demiyorlar .Peki bir yönetici Türkiyede yaşayan halkını böyle ayrımcılığa nasıl sürükler.
         Ki Türkiye bu zengin kültürünü her inançtan her ırktan kişilerin oluşturduğu sosyallik ve zenginlik ile kazandığını bilmiyor mu ??
         Amerika her yıl binlerce yabancı ülkelerden insan alıyor ülkesine. Amerikan kültürünü zenginleştirmek için.
         Büyük Atatürk bu ülke çatısı içinde yaşayan her insan eşit Türk haklarına sahiptir diyor .
         Biz neden bu hale geliyoruz 22 yy.da.
         Hani yürekten barışı dilesek ve tüm insanlarla kardeşlik içinde yaşasak, VE KANDIRILMASAK.....!!!!!
         Hz.Ali devenin erkek olduğunu biliyor fakat münafık Muaviye erkeğe dişi diyor da peşinden gidenler evet dişi deve deyip te hak yiyorlar ya......
         Yarın bu ülkede yaşanan tüm sorunlar için de KANDIRILMIŞ YÖNETİCİYİ DESTEKLEYENLER EVET DİŞİ DEVE DİYORLAR YA .....
         ÇOK BÜYÜK VEBAL ALIYORLAR .BUGÜN ÖLEN TÜM ASKERLERİN VE AFRİN DEKİ SINIR TEMİZLEME ADINDAKİ OPERASYONUN UZAMASI SONUCU TÜRK EKONOMİSİNE DE NE KADAR ZARAR VERDİKLERİNİ UNUTMAMALİDİRLAR. ...
         VİCDANINIZ RAHAT OLARAK UYUYABİLEN E NE MUTLU ...
         Ben uyuyorum. Çünkü hiç bir şekilde düşmanlığı ve kargaşayı oluşturacak hiç bir eylem ve düşüncem yok .Yarın çocuklarımızın karşısına tertemiz yüreğim ve açık alnimla çıkacam.
         Dilerim her birey üzerine düşeni yapar da aynı şekilde hesap verirken benim gibi rahat olur ...
         Sevgiyle kalın. ..
         Emine könez
        
         ...

Yazarın önceki yazıları

SEVGİLİLER GÜNÜ.    17.2.2018  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

BUGÜNE TEKAMÜL EDEN BİR HİKAYE İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM. .    9.2.2018  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

SEVGİYE DAİR. .    7.2.2018  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

Sevgili okuyucular SEVGİ NEDİR?.    4.2.2018  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.


Bir önceki Sayfaya Dönmek için »» Tıklayınız.

   Şu an Online  :    11 Kişi

    Toplam Ziyaretçi : 257205  Bugün Ziyaretçi :  186

 Sayfalarımıza  1  saniye de ulaşıldı.

                   Site dahilinde kullanılan her türlü haber, resim, program, içerik ve alıntıların tüm sorumluluğu Site yöneticisi Zafer KILIÇ'a aittir. www.altinolukgazetesi.com  web  siteleri içeriğinden dolayı Fuga ltd. veya FUGAMEDYA hiçbir şekilde sorumluk altına sokulamaz.