Tweet Facebookta Paylaş
www.altinolukgazetesi.com

   ANASAYFA

  Gazetemiz

  Künye

 

  İletişim

  Arşivde ARA

ALTINOLUK GAZETESİ
 EDREMİT KÖRFEZİNDE KARAR VERİLDİ.
Adres: Nazım hikmet caddesi özbuluş sitesi f/2 Altınoluk/EDREMiT.
Tel:  0266. 396 37 87 
Faks:  0266. 396 37 87

     Köşe Yazarları


 

 

 ALTINOLUK GAZETESİ  - SÖZÜN ÖZÜ / Sevtap KARAGÖZ SÖNMEZ


ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK ÖZGÜRLÜĞÜ, OYUN DÜNYALARIDIR!
   19.2.2019    1020   Defa Okundu.


 
 

         Birçok büyüğün gözünden bakınca hep aynı zihinle can bulur sözcükler ‘Ne gerek var sürekli park açmaya!’ Oysa o açılan parkların önemine, birde geleceğin büyükleri olacak çocukların gözünden bakmak gerekir. Çocukları özgürleştiren, kaynaştıran, sosyalleştiren, mutlu eden o parkların yeri hiç te o kadar basit değildir onların minicik görünen koca yüreklerinde.
         Keşke çocuklar gibi bakmayı becerebilse büyükler hayata… Keşke üzüldükleri şey sadece oyuncak olabilse… Keşke bütün dertleri salıncak sırasıyla kalsa… Keşke birbirlerini üzmeden, kırmadan en kızgın zamanlarında bile bir oyunla çözülebilse her şey.
         Çocuk deyip geçmeyin. Dünya da yapılan en büyük yatırım, çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Onlar yarınlarımız bizim. Aydınlık bir gelecek istiyorsak eğer biriktirilecek en büyük hazine güzel kalpli çocuklardır.
         Mustafa Kemal Atatürk ‘ün söylediği gibi "Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir." Önce yetişkinler olarak bizler aydınlanmalıyız ki çocuklarımızı aydınlatabilelim.
         Bu bağlamda Küçükkuyu’ muza büyük bir hazine daha bırakan Sayın Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan a ‘ Sebahattin Sönmez Halk Parkı’ nı kazandırdığı için ne kadar teşekkür etsek az. Hiç yılmayın, hiç vazgeçmeyin, hiç aldırmayın sözler geçer mutluluklar kalır. Bu dünya çocuklarla kazanır…
        
        
         Sevtap Sönmez
         sevtapkaragoz@gmail.com...

Yazarın önceki yazıları

İLLA BEN OLACAKSIN!.    30.03.2017  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

e.    01.06.2016  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

BÜYÜMEYEN ÇOCUKLAR!.    03.04.2015  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.

OLDUGU KADAR!.    23.12.2014  Devamı için Logo  üzerini tıklayınız.


Bir önceki Sayfaya Dönmek için »» Tıklayınız.

   Şu an Online  :    3 Kişi

    Toplam Ziyaretçi : 257219  Bugün Ziyaretçi :  200

 Sayfalarımıza  1  saniye de ulaşıldı.

                   Site dahilinde kullanılan her türlü haber, resim, program, içerik ve alıntıların tüm sorumluluğu Site yöneticisi Zafer KILIÇ'a aittir. www.altinolukgazetesi.com  web  siteleri içeriğinden dolayı Fuga ltd. veya FUGAMEDYA hiçbir şekilde sorumluk altına sokulamaz.